BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.

Mahogny, tre lådor, mässingsklädda lister, mässingsskodda fötter, snedställda sidor med bronserade kannelyrer, stenskiva, troligen 1800-talets slut. Längd 87 djup 46 höjd 86cm. Nyckel finns.

Lagningar och kompletteringar. Lådor glipar. Fanerskador. Skador på mässingslist. Skiva med repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK