TESKÅL MED FAT OCH TESKÅL MED UDDA FAT, porslin, Kina, Qian Long 1736-1795.

Dekor av blommor och bladverk. Skålarnas diameter 8-9 cm.

Slitage. Några repor. Något nagg. Fat med sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK