SERVISDELAR, 5 st, porslin, jugend, Rörstrand. Bla "Trollslända".Tidigt 1900-tal.

Dekor av stiliserade trollsländor. Kaffekopp med fat, sockerskål med lock, gräddsnipa. Ett par assietter med fjärilsdekor.

Slitage, smärre tillverkningsdefekter. Koppen spräckt.

Lähtöhinta
1 600 SEK