POSITIV, sannolikt Leierkasten, Tyskland, omkring år 1900.

Fanerad i olika träslag. Lucka med tre rundade valv. Bärremmar i läder. Medföljande trälåda. Längd 58, Bredd 30, Höjd 48.

Slitage, skador och bortfall. Vev saknas. Ej funktionstestad. Bärlåda saknar ett handtag.

Lähtöhinta
18 000 SEK