FAT, porslin, Kina. Kangxi, (1662-1722).

Dekor i underglasurblått i form av karp och drake. Diameter 15,5 cm.

Lagning samt sprickor.

Alkuperä - Provenienssi

The Collection of Erik Nordström

Lähtöhinta
2 000 SEK