FIGURIN, fajans, Österrike 1900-tal.

Figurin i form av hjort med kid. Gul och grön krackelerad glasyr. Höjd 22, längd 33 cm. Otydligt stämplad.

Smärre nagg längs basen, tunna krackeleringar.

Lähtöhinta
1 500 SEK