Muut
509085

KARAFF, vitmetall, WMF, jugend, 1900-talets början.

Transparent glas med grön målad dekor av b.la stiliserade blommor. Växtornamenterad montering i vitmetall med svängd hänkel och pip, genombruten propp. Höjd ca 39 cm.

Bruksslitage. Fläckar, märken. Hänkeln något sned.

Lähtöhinta
1 500 SEK