Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

POTTSKÅP, gustavianskt, 1800-talets första hälft.

Dörrpar med ovanliggande utdragslåda samt gångjärnsförsett lock. På nedåt avsmalnande ben. Längd ca 68, djup ca 43, höjd ca 71 cm.

Slitage, repor och nagg/stötskador. Skador invändigt, bland annat glidlister. Mindre renovering och komplettering. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK