BESTICK, silver, 66 delar, GAB och JET, Stockholm, ca 1886-1901, vikt ca 3098 g.

12 förrättsgafflar á 17,5 cm,
12 matgafflar á 20 cm,
9 dessertgafflar á14,5 cm,
12 matskedar á 22 cm,
12 dessertskedar á 18 cm,
2 skedar á 14 cm,
6 kaffeskedar á 11 cm,
marmeladsked 13 cm.

Slitage. Repor. Anlöpningar. Monogramgravyr. Någon böjd. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
8 000 SEK