PILGRIMSFLASKOR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal.

Underglasyr blå dekor med drakar, bladverk och fjärilar. Höjd ca 12-16 cm.

Några glasyrmistor, repor och nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK