BOJAN, porslin, Kina, omkring sekelskiftet 1900.

Mönster av fantasidjur i reserver mot bakgrund av så kallad broken ice. Höjd 23 cm (exklusive lock).

Bruksslitage, små kantnagg, flisa på fotringen. Ej tillhörande lock med sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK