TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-talets första hälft. Höjd ca 80 cm.

Flerfärgat glas. 12 blomformade ljusarmar, 6 med el. Stamglas.

Ej funktionstestad. Slitage. Något nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK