Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Mingdynastin

(Kiina, 1368-1644)
Mingdynastin
(Kiina, 1368-1644)

KÄRL, 5 st, lergods, Kina, Ming (1368-1644).

Dekor i underglasyrblått och celadonglasyr. Höjd 4 - 6 cm.

Krackelering. Glasyrdefekter Nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK