BOK: Sveriges Rikes Lag, tryckt hos Kongl Tryckeriet 1780 hos Henr Fougt.

Med handskrivna kommentarer. Skinnband. Pärm signerad Carl Wilhelm Fredrik von Gegerfelt.

Slitage, några skador. Ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Lagman Bertil Wennergrens samling, Linköping.

Lähtöhinta
1 500 SEK