PLÅTMYNT, koppar, 1 Daler Silvermynt, Fredrik I av Sverige 1735.

Hörnstämplar med Konung Fredrik I:s krönta initialer, 14 x 11,5 cm.

Slitage, slagmärken.

Lähtöhinta
4 000 SEK