BYRÅ, omkring 1800-talets mitt.

Fanerad i björk. Med tre lådor. Längd 88 cm, bredd 44,5 cm, höjd 70,5 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Sprickor. Fläckar. Mindre kompletteringar. Smärre fanerskador. Lådor går ej att stänga helt. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK