SKRIVBORD, Lelångs Möbelfabrik, Bengtsfors, 1950/60-tal.

Fanerat i jakaranda, med svarvade ben. Tre lådor, skåp samt fack i sarg. Längd 163, bredd 80, höjd 72 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, fläckar. Mindre spricka vid slagen kantlist. Något tröga lådor. Nycklar saknas till lådor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK