URNA, porslin. Sevre-liknande. 1800-talets andra hälft.

Bronserade beslag, hänklar och ansiktsmaskaroner. Sockel i trä medföljer. Höjd exkl sockel 22 cm.

Lock saknas, smärre ytslitage och färgbortfall, en pärla saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK