STOLAR, 6 st, "Draken", IKEA, 1950/60-tal.

Dansktillverkade. Underrede i lackerad metall med formpressad sits med ekfaner.

Slitage, fläckar. Rostangrepp och smärre skador. Delvis senare skruvar. En med avvikande fanerpassning. Tre stolar något ostabila.

Lähtöhinta
4 000 SEK