PARTI SILVER, 8 delar, bla Sverige och Danmark, 1900-tal. Tot ca 468 gram.

Skål, Danmark, stiliserad yta samt floral dekor, diam 12, gräddkanna och sockerskål på bricka, rokokostil, svenska importstämplar, sockertång, mindre skål/tumlare, Gewe, Elon Arenhill, 1974, 2 kaffeskedar modell Rosenholm resp Konge, GAB resp Georg Jensen. Längd 8-16 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK