SKÅL, glas och silver, empire, troligen Tyskland, 1800-talets första hälft. Vikt 222 g exkl glas.

På fot. Fällbar hänkel. Dekor i filigranarbete. Slipad glasinsats. Höjd 16 cm.

Bruksslitage. Några nagg. Spår av putsmedel. En mindre dekorskada.

Lähtöhinta
1 500 SEK