MÖSSBORD, Forsa socken, Hälsingland, omkring år 1800.

Framtagen originalmålning. En låda i sarg. Skuren dekor. Beslag av mässing. Längd 97. Bredd 61. Höjd 73 cm.

Färgbortfall. Repor och märken. Slitage. Smärre sprickor.

Lähtöhinta
8 000 SEK