513790

BERLOCK, guld med svart emalj fasettslipade diamanter. Vikt totalt ca 4 gram. 1800/1900-tal.

Oval form. Stiliserad dekor. Delvis svart. Insida med två glas med bakomliggande gömmor. En sida med hårlock. Höjd totalt ca 3 cm.

Bruksslitage. Ställvis färgbortfall på emaljen Hängets ögla sönder.

Lähtöhinta
3 000 SEK