BÄGARE, 2 st, sterling silver, Olle Ohlsson, Stockholm, 1987. Vikt 192 g.

Rak form med utvikt mynning. Hamrad yta. Dekor i relief av förgylld blomstängel. Höjd 10 respektive 7 cm.

Slitage. Smärre repor.

Muut tiedot

Medföljande: BOK, Olle Ohlsson, Silversmed, Wiken, 1983.

Lähtöhinta
6 000 SEK