SOFFA, Ryssland, 1800-tal första hälft

Mahognyfanérat. Rikt skurna gavlar i form av svanar, sargkant samt gavel med bård med blommor. Fast sits och rygg, stoppad och klädd. Stämplad på baksidan. Längd ca 247 cm.

Mindre lagning. Förstärkt. Nött. Slitage.

Lähtöhinta
18 000 SEK