RADIO, "Spectra Futura", Raymond Loewy för Nordmende, 1900-talets andra hälft.

Stomme i lackerat trä med plastluckor, på vridbar sockel. Längd 58, bredd 20,5, höjd 20 cm.

Bruksslitage, färgsprickor, smärre färgbortfall. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK