SKÅP, troligtvis Möbelbolaget Tranås, omkring 1900-talets mitt

Fanerat i bl a valnöt. Dekor i intarsia av växter och djur. Skåpsdörrar med bakomliggande hyll- och lådinredning. Underliggande lådpar. Längd 101 cm, bredd 43 cm, höjd 134 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fanerskador. Skåpsdörrar samt en låda med ej fungerande lås. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK