SKÅL, porslin, Japan, 1800-tal.

Oktagonal form med polykrom dekor av bland annat fabeldjur. Diameter ca 28 cm.

Slitage, repor och märken/mindre ytliga nagg. Mindre tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
2 000 SEK