SOFFA, "Sonett", ur "Bra Bohag"-serien, Alf Svensson, Dux, Ljungs Industrier AB, Malmö,1960-tal.

Lila klädsel med lösa plymåer klädda i grönt tyg. Etikettmärkt. Längd ca 188 cm.

Blekt tyg. Senare klädsel. Fläckar. Skavda ben. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK