DAMSKRIVBORD, 1900-talets andra hälft.

Idegran. Uppsats med lådor. Delvis skinnklädd skrivskiva. Tre lådor i sarg. Beslag av mässing. Längd 92. Bredd 52. Höjd 94 cm.

Repor och märken. Fläckad skrivskiva. Smärre fanerskador.

Lähtöhinta
2 500 SEK