BORD, "Radio", Axel Einar Hjorth, NK, 1930-tal.

Betsad björk och björkfanér. Diameter 85, höjd 58 cm. Plakettmärkt "Nordiska Kompaniet 331 21 16 3 28".

Bruksslitage, repor, bordsskiva med resningar, krackeleringar och bortfall i lacken. Ställvisa fanérbortfall.

Alkuperä - Provenienssi

Malmö Strumpfabrik

Lähtöhinta
6 000 SEK