SIDEBOARD, "Trio", Nils Jonsson, Troeds Bjärnum ur serien "Bra Bohag", 1950/60-tal.

Fanerat i teak. Två skjutbara skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Mittparti med fem lådor varav den översta med inredning. Etikettmärkt. Längd 191 cm, bredd 45 cm, höjd 79 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Smärre skador. Skiva med märkbara nötmärken. En låda defekt.

Lähtöhinta
4 000 SEK