517072

Diamantgradering

Diamantgradering

RING, 18 k vitguld, 2 diamanter tot 0.80 ct, safir 1.08 ct., 1900-talets första del.

Genombruten delvis ciselerad ringskena och fattning. Diamanter med äldre slipning. Kvalitet ca Top Wesselton/Wesselton(G-H)/VS1-VS2. Carat och uppgifter enligt certifikat AIG. Storlek 17,25/54.

Bruksslitage. Några repor och märken.

Lähtöhinta
10 000 SEK