KOPP MED FAT, porslin, Kina, sent 1700-tal.

Dekor av figurscener och blommor. Fatets diameter 14 cm.

Fatet med nagg och sprickor. Koppens öra med mindre nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK