MATTA, Antik/semiantik Afghanistan/Ersari, kelly ca 240x130 cm.

Brun botten, fem polykroma güls och underornament. Smal stiliserad huvudbård.

Slitage, hål, kanter med skador.

Lähtöhinta
3 000 SEK