LOCKKAROTT samt SMÖRSNÄCKOR 4st, porslin, Kina, 17/1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av pagodlandskap samt blomster. Karottens längd 25. Smörsnäckornas bredd ca 11-13cm.

Bruksslitage. Sprickor. Terrinens hänkel med bristning.

Lähtöhinta
2 500 SEK