BORDSLAMPA, bronserad zink. Tyskland/Ryssland, 1900-talets första del.

Kosack till häst. Plakett" Zum 12 Januar 1927 gewidmet von Armin Krah. Berlin".
Monterad på kvadratisk svart stenplatta. Höjd inkl skärm ca 65.

Slitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK