SOCKERSKRIN, silver, empire, Anders Lundqvist, Stockholm 1832. Vikt 828 g.

Oval form med delvis godronnerad dekor. Krönande handtag med rocaille. Fyra tassfötter. Höjd ca 20 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, gravyr, smärre repor. Lås kärvar något.

Lähtöhinta
4 000 SEK