KRYDDBYRÅ, 1800-talets första hälft.

Fanerad med mahogny. 4 lådor. Knoppar av ben. En låda signerad Smith samt en låda signerad Durrant. Bredd 21. Djup 23. Höjd 25 cm.

Slitage. Något maskstungen. Listverk saknas. Kompletterade knoppar samt en med skada. Några repor och märken. Avslag. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK