PARTI STENGODS, 3 st. Henning Nilsson, Rolf Palm samt Stig Lindberg.

Vas, Henning Nilsson, Höganäs, oxblodsröd och beige glasyr, höjd 22 cm, signerad och daterad 1979. Skål, Rolf Palm, Mölle, grågrön glasyr, höjd 9 cm, signerad. Vas, Stig Lindberg, Gustavsberg, gul glasyr, höjd 7 cm, märkt Drejargods SL.

Bruksslitage, några små glasyrdefekter samt fläckar på gul vas.

Lähtöhinta
1 500 SEK