JARDINJÄR, porslin, Capo di Monte, Italien, omkring 1900-talets mitt.

Hänklar i form av änglar, rik reliefdekor av figurscener. Längd 32 cm.

Bruksslitage, krackelyrer.

Lähtöhinta
1 500 SEK