POTTSKÅP, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.

Fanerad med mahogny. Marmorskiva. Skåpsluckor. Låda. Utdragbar bricka. Bredd 46,5, djup 24,5, höjd 73cm.

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Renoverat och ombyggt. Senare delar. Skiva med lagning. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Alkuperä - Provenienssi

Samling Lindh

Lähtöhinta
5 000 SEK