SKÅLFAT, porslin, Kina, sent 1900-/2000-tal.

Blå dekor av fåglar, drakar och bladverk. Konturerat brätte. Diameter 48 cm.

Glasyrmistor. Smärre repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK