BONADSMÅLNING. Sunnerboskolan, Småland, ca 1820-550.

Kåken kokar mat som är smakeli, Konung Asweros stora Gästebod med alla sina förstar och tienare som warade i hundrade och åttatio dagar, Drottning Wasti Giorde och et Gästebod med qwinnorna uti Konungahuset der Konung Asweros plägade wistas Ester B 1 Cap. Papper ca 49 x 345 cm.

Skador. lagningar.

Lähtöhinta
6 000 SEK