VERKSTADSLÅDA, märkt Carl Fredrik Bennet, daterad 1905.

Schatull av betsat lövträ. Locket märkt CF Bennet och daterat 1905. Insida klädd med grön sammet. Olika verktyg. Lådans mått: Längd 18. Bredd 19. Höjd 5 cm.

Locket något slaget. Några fläckar. Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

I gåva till CF Bennet från kung Oscar II.

Lähtöhinta
2 000 SEK