KANON, brons, kopia av vasakanon från 1620, Svensk Metallkonst AB, Carlscrona, 1900-talets andra hälft.

Med lavett och laddstake. Kanonens längd 29 cm.

Några repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK