SAMLING AV SILVERMYNT, Sverige 1840-tal till 1967, tot ca 1540 gram.

2 st 50 kronor 1976, 10 kronor 1972, 12 st 2 kronor, 40 st 1 kronor, 1/16 Riksdaler Specie 184?, 50 öringar, 25 öringar, 10 öringar. Tre minnesmynt varav ett från USA medföljer.

Slitage, några med smärre grönfärgning.

Lähtöhinta
3 000 SEK