FÅTÖLJ, Dahlens Dalum Fåtöljindustri AB, 1900-talets tredje kvartal.

Ben fanerade i teak. Klädd sits. Vridbara fötter i gulmetall. Etikettmärkt.

Bruksslitage. Fläckar. Troligen senare klädsel. Klädsel något dåligt spänd samt med smärre skador. Viss odör.

Lähtöhinta
1 500 SEK