MATBORD, NK, 1900-talets första hälft.

Intarsiadekor. Tre iläggsskivor á ca 84 cm. Längd ca 195 cm (totalt ca 450 cm) Höjd ca 78 cm. Bredd ca 150 cm. Brickmärkt.

Slitage, enstaka repor, dekordel vid ena benet saknas, stor fanérskada på skivan.

Lähtöhinta
4 000 SEK