SNEDKLAFFSSEKRETÄR, omkring år 1800.

Furu. Med fem lådor i fyra varv samt fällbar klaff med bakomliggande låd- och fackinredning. Längd 108 cm, bredd 52 cm, höjd 110 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fläckar. Avlutad. Skador. Renoverad och kompletterad. Senare beslag. En låda går ej att stänga helt. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK